top of page

“Історія боротьби українців за справу свого самоусвідомлення і визволення”

“Історія боротьби українців за справу свого самоусвідомлення і визволення”

10.05.2023 року представники Центрального будинку офіцерів Збройних Сил України провели навчальний захід з військово-патріотичного виховання в Національній історичній бібліотеці України, а саме презентували ютуб-канал «КАНАЛ ЦБО ЗСУ», на якому представлені фільми з історії України та українського війська, і презентували книги Ігоря ВІТИКА (полковник СБУ в запасі, кандидат юридичних наук, доктор філософії в галузі права) – «Боротьба українського народу за створення своєї Української Соборної Самостійної Держави»: «Українська повстанська армія-гордість української нації» (книга перша) та «На олтар боротьби»(книга друга). Видання підтримане Центральним будинком офіцерів ЗС України.

У заході брали участь вчителі та учні школи № 13 міста Києва, а також постійні автори ютуб-каналу Культурно-освітнього Центру ЦБО ЗС України Євген БУКЕТ (дослідник-краєзнавець, член правління Національної спілки краєзнавців України), Руслан ТКАЧУК (військовий журналіст) та Олексій КАРПЕНКО (історик, мистецтвознавець).

Відкривав захід начальник Культурно-освітнього Центру письменник, видавець Вадим КАРПЕНКО. Щодо книги Ігоря ВІТИКА він, зокрема зазначив: «В представленій книзі – історичний матеріал, конкретні документи, популярно і просто розписано все 20 століття нашої боротьби за свою незалежність, за свою Державу. Сьогодні йде війна, війна з нашим одвічним ворогом, який маскувався під «друга», і наша робота, щоб ми розібралися – хто де кому ворог. На сьогодні це дуже важливо. І ви, наші діти, можна сказати, теж на фронті. І ваше бойове завдання – більше дізнаватись про нашу історію і ширити довкола себе українську мову».

У презентованих книгах суть того, що витримали українці протягом 20 століття, щоб дійти до цієї сьогоднішньої позиції, коли весь світ нас приймає, і весь світ у захваті від того, як українці тримають цей фронт. Українська Повстанська Армія (УПА) про яку йдеться в книзі, своєю чисельністю у різний час сягала від 100 000 до 400 000 осіб. Це була та сама наша молодь, яка зараз, залишивши у своєму тилу і прикриваючи від біди свої сім’ї, наречених, рідних і близьких та навіть чужих і незнайомих, так само «товче як може» того самого ворога, щоб він просто не ліз на нашу землю, щоб не заважав нам жити на власний розсуд та за власними законами, а тим більше переобирати (а чи й виганяти з посади) гетьманів (вибачте – президентів) за нашими уподобаннями.

Насправді книга не стільки про УПА, скільки про цілу історію боротьби українців за справу свого самоусвідомлення і визволення, на тлі чудово поданого історичного контексту в його геополітичних та більш примітивних вимірах. Історія має значно менше темних плям, ніж нам інколи здається – просто певні речі стають відомими тільки через роки – зокрема, після розсекречення, – коли суспільство стає здатне переосмислити події відносно не заанґажовано, надаючи їм відповідної оцінки з урахуванням багатьох і багатьох обставин.

На вивчення архівів автор Ігор ВІТИК, в минулому працівник спецслужби, а зараз – науковець і публіцист, витратив не менше десяти років.

Відеозапис зустрічі дивіться тут:

Гасло видання: Годі гинути за Україну, краще навчитися давати відсіч її ворогам – і бажано таку відсіч, щоб більше не прагнули ворогувати.

Add a Title
Add a Title
Add a Title
Add a Title
Add a Title
Add a Title
bottom of page